“AKROPOLE Alfa” skatāms bērnu un viņu pedagogu kopdarbs – izstāde “raDOT”

2023-10-02

No 1. līdz 31. oktobrim iepirkšanās un izklaides centra “AKROPOLE Alfa” 3. stāva izstāžu zālē apskatāma privātās mākslu skolas Kultūras Patnis un sociālā uzņēmuma “Brāļi un māsas” audzēkņu un pedagogu izstāde, kurai dots nosaukums “raDOT”. Izstādē aplūkojami 45 mākslas darbi, kuru mērķis ir atgādināt par to, ka māksla ir atvērta, pieņemoša un iekļaujoša, tādējādi veicinot vienlīdzību un izpratni par to, kā pieņemt atšķirīgo un vairot labo.

Kā skaidro mākslu skolas Kultūras Patnis mākslas nodaļas vadītāja Astra Rubene, jau pats izstādes nosaukums “raDOT” vēsta par radošumu un dalīšanos tajā ar citiem. “Māksla var dot drosmi, iedvesmu, iespēju, atslēgu uz jaunu pieredzi un emocijām, kā arī vērtīgas zināšanas. Vienlaikus liela nozīme ir mijiedarbībai starp pedagogiem un bērniem, kuri caur mākslu un radīšanas procesu var daudz ko dot viens otram. Pedagogu uzdevums ir uztvert un palīdzēt virzīt bērnu iztēli un iekšējās sajūtas, dot idejas, lai jaunie mākslinieki var turpināt realizēties. Turklāt bērni iedvesmo arī pedagogus, ļaujot palūkoties uz šķietami ierastām lietām no pavisam cita skatu punkta,” stāsta A. Rubene.

“Šķietami vienkāršas krāsas uz audekla spēj ne tikai uzrunāt cilvēkus, bet arī saliedēt viņus. Māksla atgādina, ka mēs visi esam līdzīgi, vēlamies radīt un baudīt skaisto. Priecājos, ka “AKROPOLE Alfa” turpina sadarbību ar mākslu skolu Kultūras Patnis, kā arī attīsta draudzību ar sociālo uzņēmumu “Brāļi un māsas”, lai caur audzēkņu un viņu pedagogu mākslas darbiem izstāstītu brīnišķīgu stāstu par piederību un vienlīdzību. Ceru, ka ikviens izstādes apmeklētājs gūs no tās kādu vērtīgu atziņu, ko nest tālāk dzīvē,” komentē iepirkšanās centru “AKROPOLE Alfa” un “AKROPOLE Rīga” mārketinga vadītāja Aija Urbāne-Orbāne.

Izstādē apvienoti gan privātās mākslu skolas Kultūras Patnis profesionālās ievirzes programmas audzēkņu, gan sociālā uzņēmuma “Brāļi un māsas” audzēkņu (bērni ar īpašām vajadzībām) darbi, kā arī pedagogu darbi. Pedagogu vidū ir māksliniece Astra Rubene, tekstilmākslinieces Baiba Vaivade, Elīza Kristīne Kleine-Šablinska, Monta Beca un citi. Izstādes tapšanā piedalījušies bērni vecumā no 7 līdz 13 gadiem.

Izstāde “raDOT” apskatāma visu oktobri no pl. 10.00 līdz pl. 21.00 “AKROPOLE Alfa” 3. stāvā. Ieeja bez maksas.

Darba laiks

Veikali
I-VII 10.00–21.00
RIMI
I-VII 08.00-23.00
MyFitness
I-IV 06.30 - 23.30
V 06.30 - 22.00